Jaké existují druhy korálků?

Skleněné korálky

Rokajl

Rokajlové korálky se dají použít na téměř jakoukoliv techniku. Lze z nich šít šperky, všívat je na textil, navléknout na elastickou gumičku nebo je navléknout na lanko. Dá se s nimi ale i drátovat či háčkovat 🙂

Důležité je vědět, že se vyrábějí v různých velikostech a také v různé kvalitě a pravidelnosti. Pokud chceme korálky navléknout na gumičku, můžeme sáhnout po levné variantě čínského rokajlu.

Chcete-li mít náramek pravidelný, nebo se pustíte do šití šperků (do toho spadá i šití na stávku), budete se muset podívat po kvalitnější variantě.

Zlatou střední cestou jsou české korálky od firmy Preciosa, kde za 50g sáček dáte kolem 40 Kč. S těmito korálky už lze vytvořit celkem pěkný šperk. Jen pozor při kombinaci celobarevných a průvlekových korálků. Mají jiný tvar a pokud Váš projekt vyžaduje pravidelnost, může to být problém. Preciosa taky své korálky vyrábí v různých tvarech a bohužel sáčky nijak neoznačuje.

Při nákupu u nás Vám rády poradíme, ale nemůžeme zaručit, že se s velikostí na 100% trefíme 🙂

Naše nabídka od firmy Preciosa

Nejpravidelnější, ale také nejdražší variantou pro šití korálků jsou korálky od firmy Miyuki. Korálky z řady Delica ale doporučuji i pro začátečníky, výborně do sebe zapadají a mají větší dírky, proto se Vám s nimi bude dobře tvořit. Naši nabídku Miyuki korálků neustále doplňujeme, protože z nich tvoříme nejraději. Ono když si spočítáte čas strávený tvorbou a pak Vám při prošívání jeden korálky praskne, pochopíte o čem mluvím. Tomu předcházím tím, že šíji z kvalitních materiálů. 

Ale zde je na každém si vše vyzkoušet a rozhodnout se, co je pro něj nejlepší.

Výrobky z korálků Miyuki Delica

Mačkané korálky

Klasické skleněné kuličky, nebo třeba pohanka, kapky, jazýčky, ostny nebo třeba dvojdírkové korálky Superduo či Tila. To vše řadíme do kategorie mačkané korálky. 

A proč jim říkáme mačkané?

Korálky se výrabějí tak, že se skleněné tyče mačkají v různých formách a až následně se upravují, brousí, leští a povrchově upravují například pokovením. 

Výroba korálků je naprosto fascinující záležitost, doporučujeme udělat si výlet do Jablonce a objednat se na některou z prohlídek. My jsme rády, že jsou korálky stále vyráběny v rodinných firmách. Naprostá většina korálků v naší nabídce je vyrobena právě v Jablonci a okolí.  

Jelikož se jedná o ruční práci, každá šarže korálků se může trošku lišit od té předchozí. Nebo už se třeba nevyrobí. Je třeba s tím u nákupu počítat. 🙂 

Broušené korálky

Broušené korálky mají také nekonečné možnosti využití. Jsou krásné, když je navléknete na gumičku nebo lanko, lze z nich udělat ketlovaný šperk a v neposlední řadě je využijete i při šití šperků.

Mezi naše hlavní kategorie patří české ohňovky, slavíci sluníčka (bicone) nebo třeba kapky na vánoční hvězdy.

Broušené korálky máme v sortimentu zastoupené opravdu hojně a opět je většina vyrobena v České republice.

U nás seženete ohňovky, sluníčka (bicone), kapky a slavíky ve velikosti 2 mm až  15 mm, vždy Vám rády poradíme, které korálky budou nevhodnější pro Váš konkrétní projekt. 

Nové máme v nabídce také celé svazky korálků za skvělé ceny – my je nemusíme pytlíkovat a vy ušetříte 🙂

Přírodní korálky

Minerální korálky

Minerální kameny jsou krásné svými barvami i strukturou. Spousta lidí je navléká jako malé talismany pro sebe i své blízké například podle horoskopu, podle jejich vlastností nebo jen pro jejich jedinečný vzhled. 

V naší nabídce naleznete velikosti 2mm až 10mm, nekonečné množství druhů a barev, takže si každý vybere. 

Korálky prodáváme po kusech, můžete si tedy koupit přesný počet na Váš šperk, aniž by Vám další kameny zbývaly nevyužité. 

Samozřejmě u nás najdete i minerální zlomky, které lze také navleknout, naketlovat nebo s nimi můžete také vyrábět drátěné ozdoby. 

Dřevěné korálky

Korálky z přírodního dřeva se používají k výrobě šperků nebo jako dekorativní prvky v různých řemeslných projektech. Jsou oblíbené pro svou přirozenou krásu a jedinečnou texturu.
Díky svému ekologickému charakteru a příjemnému vzhledu jsou dřevěné korálky oblíbenou volbou pro ty, kteří hledají organické a originální doplňky.

Všechny ostatní úžasné korálky

Voskové perle

 

Voskové perle  jsou skleněné korálky se speciální  povrchovou úpravou, díky které velmi připomínají pravé perly. Věděli jste, že právě voskované perle proslavili naše korálky v zahraničí?

Nejraději tvoříme z českých korálků Estrela, které se vyrábějí v malé rodinné firmě v Jablonci. Jsou kvalitní, nešoupou se a vyrábí se v nádherných, moderních odstínech.

Estrela perly v naší nabídce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *